חושבים-ירוק
נווט למעלה
כניסה
כתובת: רחוב גלבוע 16 נצרת עילית
טלפון : 046478934
פקס : 046475830
שעות קבלה: 08:00-15:00
שונה לאחרונה ב- 26/11/2013 16:55 על-ידי ניצן חורי
הגנים הירוקים צומחים
שישה גני ילדים נוספים בנצרת עילית הוסמכו השבוע ל"גנים ירוקים".

הגנים: "מורן", "צבר", "ניצן", "רימון" ושני גני "צלף", הצטרפו השבוע ל"דולב" ו"חמניות" שהוסמכו ופועלים כגנים ירוקים בנצרת עילית. ההסמכה היא חלק מתכנית לקידום ערכי הקיימות שמובילה מחלקת גני הילדים באגף החינוך בעירייה. "במסגרת התכנית, העירייה מימנה הכשרה של כל סייעות הגנים, בנושא איכות סביבה וקיימות. הראייה הינה מערכתית, במטרה לקדם שותפויות ברמה הפדגוגית" אומרת מנהלת מחלקת גני הילדים, פנינה שלזינגר.
מיזם "גנים ירוקים" משותף למשרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה. משמעות ההסמכה היא הכרה רשמית של שני משרדים אלה, בתרומתם ופעילותם של גני הילדים, בתחום איכות הסביבה ושמירה על ערכים סביבתיים. במסגרת התכנית, הילדים הקימו גינות לימודיות בחצרות הגנים, בהן הם מגדלים ירקות אורגניים ופרחי נוי, בסביבה שעשויה כולה מחומרים ממוחזרים. בגנון "צלף", בניהולם של הגננת  דורית פליהרט והסייעת כנרת אוחיון, מקפידים על ארוחת בוקר בריאה, מפרידים פסולת ומייצרים בעצמם את כל חומרי העבודה לפינות היצירה, כמו כן, קיימו הילדים יום קהילתי בשיתוף ההורים במהלכו הקימו גינה ירוקה.
טקס הענקת ההסמכה התקיים ביום שלישי השבוע, במעמד מנהלת משרד החינוך במחוז הצפון, ד"ר אורנה שמחון. את צוותי הגנים בנצרת עילית ליוותה המפקחת יעל קורן וכן, השתתפו נציגי אגף החינוך ומינהל חינוך וקהילה בעירייה. "אנו שמחים שהמיזם צומח וגדל עם השנים. המטרה היא להמשיך עד שכל גני הילדים בעיר יקבלו את ההסמכה" אמרה שלזינגר. ראש העיר שמעון גפסו ברך את צוותי החינוך וילדי הגנים.

ImageRotator picture